Firma w Niemczech (Gewerbe) bez meldunku na adres biura


Firma w Niemczech (Gewerbe), również dla osób bez meldunku osobowego w Niemczech – rejestracja na adres biura i obsługa.

Osoby prowadzące firmy w Niemczech – niezależnie od formy prawnej prowadzonej firmy (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka kapitałowa lub komandytowa…) – nie muszą mieć miejsca zamieszkania na terenie Niemiec.

Wystarczy meldunek osobowy w kraju unijnym oraz siedziba firmy na terenie Niemiec tzn. wynajęte własne biuro lub umowa z biurem świadczącym tego rodzaju usługi o użyczenie adresu dla firmy i serwis biurowy.

Takie rozwiązanie jest po pierwsze legalne a po drugie chroni przed obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego (przypominam, że obowiązek posiadania niemieckiego ubezpieczenia zdrowotnego dotyczy osób mających miejsce zamieszkania w Niemczech, niezależnie od tego, czy mają tu firmę, czy nie).

Warto wiedzieć, że Niemcy jako państwo mają strukturę federalną a poszczególne kraje zwiąkowe cieszą się bardzo dużą autonomią dlatego też oficjalne dokumenty urzędowe mogą różnić się znacząco od siebie w zależności od tego w jakim kraju związkowym zostały wystawione. Dla przykładu Gewerbeschein wystawiony przez miasto Monachium

Firma w Niemczech bez meldunku Wiesbaden Mainz Frankfurt

A tutaj Gewerbeschein wystawiony przez miato Wiesbaden

polski ksiegowy Wiesbaden Mainz Frankfurt
firma w Niemczech platforma rozliczeniowa podatki w Niemczech  Wiesbaden Mainz Essen Bochum firma w Niemczech podatki w Niemczech Wiesbaden Mainz Frankfurt am Main platforma rozliczeniowa zwolnienie z podatku rozliczenie biuro rachunkowe Freistellungsbescheinigung zwrot podatku Niemcy

AtA

Bewertung: 1 von 5.

3 replies »

  1. Witam potrzebuje na.rok.zameldowanie.na.jakis adres mieszkam.w.niemczech juz 10 lat pracuje legalnie.sie.ptzrprowadzam.do polski i potrzebuje meldunek zeby pobierac swiadczenie dla bezrobotnego pozdrawiam

    Like

    • Czy sądzi pan, że oferujemy usługi, które nie są legalne? Oczywiście, że rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej na biuro jest legalna. Jeżeli jest pan bardzo zainteresowany tym tematem, proszę odwiedzić mojego bloga firma w Niemczech W sprawie ubezpieczenia na Gewerbe, zapraszam do biura.

      Gefällt 1 Person

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

Diese Seite verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden..