Firma w Niemczech (Gewerbe) bez meldunku na adres biura


Firma w Niemczech (Gewerbe), również dla osób bez meldunku osobowego w Niemczech – rejestracja na adres biura i obsługa.

Osoby prowadzące firmy w Niemczech – niezależnie od formy prawnej prowadzonej firmy (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka kapitałowa lub komandytowa…) – nie muszą mieć miejsca zamieszkania na terenie Niemiec.

Wystarczy meldunek osobowy w kraju unijnym oraz siedziba firmy na terenie Niemiec tzn. wynajęte własne biuro lub umowa z biurem świadczącym tego rodzaju usługi o użyczenie adresu dla firmy i serwis biurowy.

Takie rozwiązanie jest po pierwsze legalne a po drugie chroni przed obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego (przypominam, że obowiązek posiadania niemieckiego ubezpieczenia zdrowotnego dotyczy osób mających miejsce zamieszkania w Niemczech, niezależnie od tego, czy mają tu firmę, czy nie).

firma w niemczech podatki w niemczech ubezpieczenia w niemczech Wiesbaden Mainz Frankfurt firma w niemczech podatki w niemczech ubezpieczenia w niemczech Wiesbaden Mainz Frankfurt